Yaratıcılık Atölyesi Nedir?

Yaratıcılık tüm mesleklerdeki başarının anahtarı olduğunu gibi kişisel gelişimin de en önemli aracı. Yaratıcılık Atölyesi kişisel ve mesleki yaşamınızda daha yaratıcı olmanız için tasarlandı. Bu amaçla Atölye ‘de, yaratıcı yazma, anıları kullanma, sanatsal uygulamalar, hikaye anlatımı, haritalama, ilişkisel düşünme, bedensel ve zihinsel gevşeme ve rehberli görselleştirme gibi pek çok teknik ve yöntemden yararlanılıyor.

Hayal gücünüzü keşfetmek ve ifade etmek, yaratıcılığınızla iletişime geçmek için size derin ilham veren bir ortamda bulunmanız önemli. Bu nedenle Atölye mekanları özellikle sizi rutin yaşantınızın ve alışkanlıklarınızın dışına çıkaracak yerlerde seçiliyor.

Atölye 3 gün boyunca günde 4 saat toplanıyor. Günün geri kalan bölümünde ise kişisel yaratıcılık deneyiminizi geliştirebileceğiniz uygulamalar yer alıyor. Gün öğrenmeyi pekiştirecek tartışmalarla kapanıyor.

Bu atölyedeki uygulamalar daha önce denenmiş yöntem ve tekniklerin bütünleştirilmesi ile dönüştürücü bir deneyim haline geliyor. Amacınız kitabınızı yazmak, yeni bir iş kurmak, gecikmiş projelerinizi tamamlamak ya da yaratıcı sürecinizi keşfetmek ve hayata geçirmek olabilir. Yaratıcılık Atölyesine her yaş ve meslekten kişi katılabiliyor.

Bu Atölyede Neler Öğreneceksiniz?

Yaratıcılık Atölyesi uygulayarak ve deneyerek öğrenilen bir çalışma ortamı. Bu çalışma yöntemi doğruca hayal gücünüzün kaynağına gidebilmeniz, yaratıcı bloklarınızı kaldırabilmeniz ve olumsuz düşünceleri aşabilmeniz için öneriliyor. Atölyedeki alıştırmalar, teknikler ve eğitmen paylaşımları sizin atölyede öğrendiklerinizi gündelik yaşamınızda da uygulayabilmenizi sağlamaya yönelik olarak tasarlanıyor.

– Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü canlandıracak pratik teknikler

– Sahip olduğunuz doğuştan gelen yaratıcılıkla iletişime geçme

– Yaratıcılığı bir yaşam biçimi olarak benimseme

– Çevrenizdeki her şeyden ilham alma

– Yaratıcı blokların üstesinden gelme ve başarısızlık korkusunu yenme

– Yaratıcı işlere hayatınızda yer açma

– Merakınızı canlı tutma

– Farklı ortam ve durumlarda yaratıcı olabilme

– Hayal gücü ve anılarla çalışma

– Yaratıcılığı gündelik bir pratik haline getirme

Detaylı bilgi ve katılım için bize ulaşın

Advertisements